Göreme Kapadokya (1)

Kapadokya’da Balon Turu

Her yıl birçok yerli ve yabancı turisti kendine çeken Kapadokya’ya gitmişken yapılacak en önemli şey, kesinlikle balon turudur. Bu turlarda; doğal mimarinin eseri peri bacalarını, güzelliğiyle ün yapmış vadileri, tarihi yapıları, Kapadokya’nın tüm ihtişamını metrelerce yüksekten görebilirsiniz.

Balon turlarına katılanlar sabahın erken saatlerinde kaldıkları otellerinden alınırlar. Katılımcılar, kahvaltılarını ederken balonları hazırlanır. Güneş doğarken balonlar havalanır ve standart turlarda, balon yaklaşık bir saat havada kalır. Bu sırada balondakiler de Kapadokya’nın muhteşem manzarasına tanıklık ederler. Balon indikten sonra hatıra olarak da bir uçuş sertifikası verilir. Bazı turların sonunda ise kutlama şampanyası patlatılır.

2 saat kadar süren bu macera, herkesin otellerine geri götürülmesiyle ve unutulmayacak anılarla son bulur.

Peki ya, bu macerayı unutulmaz bir evlilik teklifine dönüştürmeye ne dersiniz?

Balon turu yapan tüm şirketler, havada evlenme teklifi yapmak isteyenlere olanak sağlıyor. Normal fiyattan biraz daha pahalı olsa da, partnerinizin aklını başından alacağınız, yıllarca anlatılacak, unutulmaz bir evlilik teklifi için değebilir!

Yorum yapın

Emailiniz görünmeyecek. Doldurulması zorunlu alanlar *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>